Producenci opon rolniczych
Znaleziono 16 opon rolniczych.

Opony 16.9-28

Mamy przyjemność zaprezentować naszą bogatą ofertę opon rolniczych typu 16.9-28. Z prezentowanych powyżej opon znajdują się opony markowych producentów jak Farmking, Ozka, Petlas oraz opony należące do wielkich koncernów jak opony Cultor, Mitas czy Michelin.

Opony rolnicze 16.9-28 to opony wykorzystywane te można montować w ciągnikach rolniczych na osie napędowe przez swoją budowę bieżnika o konstrukcji jodły. Aby wiedzieć jakie opony mogły być zastosowane do konkretnego ciągnika trzeba ustalić kilka najważniejszych parametrów tj. rozmiar, ilość płócien (w przypadku opon diagonalnych),dopuszczalna ładowność, maksymalną prędkość itp.

Ważne są oznaczenia na boku opony które o tym mówią w przypadku opon 16.9-28 są to:

  • 16.9 - szerokość opony podana w calach
  • 28 - średnica felgi
  • PR - ilość warstw np. 8 PR czyli opona 8 warstwowa

A8 jest to oznaczenie maks. Prędkości gdzie A8 jest to dopuszczalna prędkość do 40 km/h. Natomiast A6 dopuszczalna prędkość do 30 km/h

Dodatkowo w oponach radialnych jest podawany profil 85 gdzie w oponach diagonalnych nie jest podany. Opony w rozmiarze 16.9-28 o bieżniku jodły mogą być również stosowane w przemyśle budowniczym z tym że takie opony mają oznaczenie bieżnika agro-industrial i mają większe indeksy nośności od opon rolniczych by mogły być zastosowane w koparkach. Różnica również jest w przypadku konstrukcji ponieważ opony przemysłowe są oponami bezdętkowymi (TL) natomiast rolnicze muszą mieć dętkę by mogły pracować. Oznaczenie takich opon (TT).

Opony rolnicze 16.9-28 występują również w wersji opon radialnych wyposażonych w czoło wykonanego z pasma kordu. Opony radialne mają również inne oznaczenie i jest podawane jako szerokość w milimetrach, profil oraz średnicę felgi i rozmiar 16.9-28 jest podawany jako 420/85R28 gdzie R oznacza oponę radialną. Do zapoznania się z ofertą opon 16.9-28 zapraszamy do kontaktu przez nasze kanały komunikacji.

Producenci opon rolniczych

  Infolinia:

  32 706 10 14