PRODUCENCI
Znaleziono 12 opon rolniczych.
  • 1
  • 1

Opony rolnicze 6.50-16

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą na opony rolnicze 6.50-16. W sprzedaży posiadamy bogatą gamę modeli znanych marek i koncernów spełniających wszystkie normy restrykcyjne dopuszczające je do użytkowania na terenie Unii europejskiej. Podstawową normą jaką spełniają nasze opony jest norma ISO 9001:2000.

Opony rolnicze 650-16 znajdują swoje zastosowanie w ciągnikach rolniczych. Przeznaczenie to przednia oś w traktorach. Rozmiar opony 6.50-16 określa szerokość opony i średnicę felgi na której ma zostać zamontowana, gdzie 6.50 to szerokość określana w calach a 16 to średnica felgi również podawana w calach. Opony rolnicze 6.50-16 posiadają konstrukcje opony diagonalnej tzn. opony której budowa składa się z ułożonych skośnie warstw kordu oplatających czoło i bok opony. Liczba tych warstw jest określana przy nazwie Ply Rating (PR) gdzie 8PR oznacza osiem płócien. Liczba płócien pozwala określić wytrzymałość opony. Dodatkowo jest podawany indeks obciążenia gdzie w przypadku 6PR wynosi 91 gdzie jest to maksymalne obciążenie 615 kg na jedno koło (8PR to indeks 97 – 730 kg). Wartości większe pozwalają na zastosowania większych obciążeń bez ryzyka uszkodzenia podczas użytkowania. Większa ilość płócien jest mile widziana przy użytkowaniu ciągnika z przednim obciążeniem jak w przypadku zastosowania ładowacza czołowego.

W przypadku dopuszczalnego obciążenia może ono zostać użyte jedynie przy konkretnym ciśnieniu jak i prędkości która pozwala na bezpiecznej i bez awaryjnej pracy maszyny. Prędkości na taką pracę przy oponie rolniczej 6.50-16 jest maksymalnie podawana symbolem A6 i jest podawana jako 30 km/h.

Dodatkowym parametrem określającym prawidłowe opony zastosowane do ciągnika rolniczego jest oznaczenie TT będące określeniem opon 6.50-16 wymagających zastosowania dętki.

Ważne by wszystkie parametry były odpowiednie do prawidłowego zastosowania ich w ciągniku rolniczym co pozwoli na bezpieczne i komfortowe użytkowanie.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z oponami w rozmiarze 6.50-16.

Producenci opon rolniczych